Güncel

5G İçin Enerji Tüketimi ve Maliyeti Düşük Ağ Geliştirildi

Waterloo Üniversitesi’nden araştırmacılar, 5G konusunda önemli bir çalışmaya imza attı. Araştırmacılar, maliyeti ve enerji tüketimi oldukça düşük bir 5G ağı geliştirmeyi başardı.

Dünya yavaş yavaş 5G teknolojisine geçmeye, daha hızlı ve akıcı bağlantıya hazırlanıyor. Genel olarak 5G denince insanların aklına telefon bağlantıları gelse de bu teknolojinin pek çok kullanım alanı var.

2025 yılına kadar 75 milyar cihazın nesnelerin interneti (IoT) kullanmaya başlaması bekleniyor. Bu kadar çok cihazı bağlamak için yeterince ağ altyapısı ise henüz yok.

5g-bağlantı

Bu sorunu aşmak için mmWave adı verilen multi-gigahertz lisanssız bant genişliği kullanılabilir. Bu genişlikte bugünün hücresel veri sistemlerinden 200 kat daha fazla veriyi aktarmak mümkün. 5G ağlar da bu dalga aralığını kullanacak. 

Waterloo David R. Cheriton Bilgisayar Bilimleri Okulu’ndan yardımcı profesör Omid Abari, mmWave’in kullanımındaki var olan zorlukları aşmak için yaptıkları çalışmalarda mmX adını verdikleri bir ağ sistemi kurduklarını söyledi. Abari, “mmX maliyetleri ve güç tüketimini ciddi şekilde düşürüyor ve mmWave ağların tüm IoT uygulamalarında kullanılmasını sağlıyor” dedi. 

5G,bağlantı,şeması

Cheriton Bilgisayar Bilimleri Okulundan Doçent Ali Abedi, “mmX sadece Wi-Fi ve kablosuz deneyimimizi geliştirmeyecek, tüm IoT cihazlarında daha hızlı iletişim sağlamakla kalmayıp sanal gerçeklik, otonom araç, veri merkezleri ve kablosuz hücresel ağ uygulamalarında da kullanılabilecek.“ dedi. Ayrıca evlerdeki Wi-Fi ve daha düşük frekansla çalışan cihazların da bu ağa bağlanabileceğini belirtti.

Bu teknoloji ile otonom araçların içindeki parçalar da kablosuz olarak bağlanabilecek ve araçlar daha mobil hale gelecek.

Araştırma, ACM SIGCOMM 2019 konferansında açıklandı.

Kaynak
Techxplore

Admin.

Bir Yorum

 1. XRumer 19.0 + xevil 4.0: herhangi bir Captcha’yı kırmak için yenilikçi yazılım kompleksi

  1. Güçlü Neuronets: XEvil OCR Captcha en farklı türde fazla 12000 çözebilir,
  Google CAPTCHA’NIN ReCaptcha v2, v3 gibi popüler olanlar da dahil olmak üzere (sadece Xevil 4.0 Ultra’da!), Captcha.Com, SolveMedia, Bing-Captcha,
  Facebook-captcha ve Ucoz-captcha, Yandex-captcha, DLE-captcha, vBulletin-Captcha ve diğer birçok türde!

  2. Çok yüksek hız ve hassasiyet: tanıma hızı 0.01 .. Görüntü başına 0.02 saniye (ancak DEMO sürümünde sadece 1 saniye!),
  XEvil, yüksek hassasiyetle geniş captcha türlerini atlayabilir ve çözebilir,
  zorluk, bozulma, sesler, yazı tipleri, renkler bağlı olmadan.

  İstisna Google ReCaptcha – 2-çözüm başına yaklaşık 20-30 saniye:
  ReCaptcha – 2’de özel bir gecikme ile çok sayıda görüntüyü tıklamanız gerekiyor.

  3. Çok basit UI: tanıma başlatmak için sadece 3 ana düğme,
  bu yüzden SEO, SMM, Analytics geniş bir spectre programları ile kullanımı kolaydır,
  Toplu otomatik kayıt / gönderme/gönderme/Bruteforcing / Cryptocurrency Madencilik programları.

  İlgilenmek mi? 😉
  Sadece Google’da arama yapın “ücretsiz XEvil”.
  Ücretsiz DEMO sürümü mevcuttur!

  İlginiz için teşekkür ederiz! 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı